Wycena pojazdu przedwypadkowego

Wycena rynkowa samochodu sprzed wypadku w Niemczech

Wycena rynkowa samochodu po wypadku w Niemczech może stać się problematyczną sprawą dla właściciela samochodu na polskich numerach rejestracyjnych, który uległ wypadkowi lub kolizji samochodowej na terenie Niemiec. Niestety bardzo często się zdarza, że wykonana przez niemieckiego eksperta wycena rynkowa samochodu może, ze stratą dla poszkodowanego właściciela, zostać znacznie zaniżona.

Nie będzie to najczęściej wynikało z niedokładnie wykonanej pracy przez niemieckiego rzeczoznawcę samochodowego, bo w większości wykonują swoją pracę perfekcyjnie i dokonuje wycen niemieckich samochodów właściwie, ale zaniżona wycena rynkowa samochodu będzie spowodowana nieznajomością z jego strony polskich realiów i rynku samochodowego.

Nie ma się czego dziwić ponieważ pracujący na terenie Niemiec niemieccy eksperci znają głównie tylko rynek niemiecki. Należy na to zwrócić szczególną uwagę, aby dużo nie stracić bo taka niewłaściwie wykonana wycena rynkowa samochodu może zostać znacznie zaniżona nawet w granicach 20-30% (najczęściej dotyczy to samochodów starszych, luksusowych czy specjalistycznych). Niewłaściwe wykonana i zaniżona wycena rynkowa samochodu będzie więc olbrzymią stratą dla poszkodowanych w wypadku w Niemczech właścicieli .

Aby ustrzec się otrzymaniem zaniżonej wyceny rynkowej samochodu należy rozważyć czy nie zlecić wykonania wyceny rynkowej samochodu rzeczoznawcy ze Stowarzyszenia Miedzynarodowych Rzeczoznawcow Techniki Samochodowej MOTOEXPERT. Są oni niewątpliwie godni polecenia i powinni być wzięci pod uwagę. Atutami rzeczoznawców samochodowych Stowarzyszenia MOTOEXPERT są przede wszystkim fachowość, wysokie kompetencje, duże doświadczenie, a przede wszystkim doskonała znajomość polskiego rynku samochodowego i polskich realiów.

Zlecając wykonanie wyceny rynkowej samochodu ekspertom ze Stowarzyszenia MOTOEXPERT można mieć pewność, że zostanie ona wykonana w języku polskim, właściwie do zaistniałej sytuacji i będzie się opierać nie na niemieckim rynku samochodowym, który jak wiadomo znacznie różni się od polskiego ale właśnie na polskich realiach i będzie zawierała ceny z rejonu zamieszkania poszkodowanego właściciela uszkodzonego samochodu.

Aby nie stracić na wycenie wartości rynkowej uszkodzonego samochodu należy zlecić jej wykonie specjalistom – rzeczoznawcom – ze Stowarzyszenia MOTOEXPERT.